Magazín o stavbe rodinného domu


Diskusné fórum


Diskusná téma: Diskusné fórum

Dátum: 22.03.2011

Vložil: anna

Titulok: Zateplenie ytongu

Poprosim Vas o radu tykajucu sa zateplenia obvodovych murov z ytongu o hrubke 375 mm.Aku hrubku izolacie zvolit a aky material.

—————

Dátum: 28.03.2011

Vložil: vlado

Titulok: Re:Zateplenie ytongu

mineralnu vlnu,na hrubke nezalezi / co dovoli penazenka/ len treba dbat o skladbu celej skladby aby bola difuzne otvorena vratane vnutornych omietok,mineralnu preto lebo pri tejto hrubke muriva by ste museli dat velku hrubku EPS aby sa rosny bod presunul do izolacie

—————

Dátum: 28.02.2011

Vložil: stano

Titulok: Statika z 38 na 30cm

Dočítal som sa tu čosi o zmene hrúbky nosneho muriva z 38 na 30cm. V projekte mam tehlu 38, planujem Ytong30. Co s pevnostou? Treba vyhotovit novy staticky posudok?

—————

Dátum: 07.03.2011

Vložil: Vlado

Titulok: Re:Statika z 38 na 30cm

z 30 ytongu by nemal byt problem pri klasickom ERD,prizemie+poschodie,ja osbne by som volil pevnostnu triedu P4,a ci za statikom to je na Vas

—————

Dátum: 27.01.2010

Vložil: gabriela

Titulok: Prípojky

Prosím o radu: máme pozemok so sieťami na pozemku , s komunikáciou, verejným osvetlenín / obec pripravila na IBV/. Mám žiadať dotyčné organizácie o pripojenie sa k týmto sieťam, alebo mi tato povinnosť odpadá, keď je v tom zapojená obec?

—————

Dátum: 10.01.2010

Vložil: Martin

Titulok: Základy na navážke

Zdravim, zaujimalo by ma aky typ zakladov by mali byť na pozemku, ktory bude zavezeny zeminou. Momentalne je pozemok 1m pod urovnou cesty a planujem ho zaviest a az nasledne robit zaklady pre bungalov. Ako na to?

—————

Dátum: 14.01.2010

Vložil: vlado

Titulok: Re:Základy na navážke

naskor urobte zakladove pasy na istu vysku napr.50 cm,pokracujte dalej bud DT alebo salungom na sirku buduceho muriva a vysoke tak aby ste boli nad urovnou buduceho terenu aspon 30 cm / moze byt ratane 1,2m DT alebo salung + 15 cm deka a mate aj nezamrzajucu hlbku.V ziadnom pripade nerobe zaklady na navazke.

—————

Dátum: 11.09.2010

Vložil: mika

Titulok: Re:Re:Základy na navážke

Nedá sa takto od pc jednoznačne poradiť. Na 99% s Vami súhlasím, ale je tam jedno ale. A to ale je, že treba taktiež overiť, či v tej hlbke 50cm pod terajším terenom je dostatočne únosná zemina. Ano na 99% bude, ale človek nikdy nevie. Treba si uvedomiť, že to je momentálne skutočný terén. Kludne tam môže byť vysoká navážka a ani s tými 50cm sa nedostanete na na únosné podložie. Proste treba to odkontrolovať.

—————

Dátum: 11.09.2010

Vložil: mika

Titulok: Re:Základy na navážke

Tak ako Vám radí Vlado. Len bože chráň, nerobte základy (akékoľvek) na navážke, alebo na spatných zásypoch. Neexistuje. Na tom zásype nikdy nedosiahnete také stupne zhutnenia, aby ste si mohol povedať, že to je OK. Spatné zásypy je možné robiť, ked už mám zakladanie hotové. Pri tých pásoch potom dajte pozor nato, čo píšem o príspevok nižšie.

—————